RRETH BALSAM LOTUS

Mirë se vini në Lotus Balm Company, destinacioni juaj me një ndalesë për të gjitha gjërat natyrale dhe efektive në lehtësimin e dhimbjes dhe kujdesin e lëkurës.

Në të gjitha produktet tona, Lotus përdor një përzierje të përbërësve natyrorë të përzgjedhur me kujdes, të cilët janë përdorur për shekuj me radhë për të qetësuar dhimbjet, për të zvogëluar inflamacionin dhe për të nxitur shërimin. Produkti ynë është projektuar për të siguruar lehtësim të shpejtë nga dhimbjet e muskujve, dhimbjet e përbashkëta, dhe sëmundje të tjera të zakonshme të tilla si mushkonjat pas pickimit, duke ushqyer dhe hidratuar gjithashtu lëkurën tuaj.

Një nga përbërësit kryesorë në balsamin tonë është menthol, një përbërje natyrore që rrjedh nga vaji i mentes piper që është treguar se ka veti analgjezik. Kur aplikohet në mënyrë topike, menthol mund të ndihmojë në reduktimin e dhimbjes dhe inflamacionit, si dhe të sigurojë një ndjesi ftohjeje që mund të jetë veçanërisht qetësuese për dhimbjet e muskujve dhe nyjeve.

Përbërës të tjerë natyrorë në balsam përfshijnë vajin e eukaliptit, i cili ka veti anti-inflamatore dhe analgjezik, dhe camphor, i cili zakonisht përdoret për të lehtësuar dhembjet dhe kruajtjet. Balsami ynë përmban edhe një përzierje vajrash ushqyese, si vaji i arrës së kokosit dhe dylli i bletëve, që ndihmojnë për të hidratuar dhe mbrojtur lëkurën tuaj.

Pavarësisht nëse jeni një atlet që kërkon lehtësim pas një stërvitjeje të vështirë, apo dikush që vuan nga dhimbje kronike ose artriti, balsami ynë është zgjidhja perfekte për lehtësimin natyral të dhimbjes. Thjesht aplikojeni një sasi të vogël në zonën e prekur dhe masazhoni butësisht derisa të absorbohet plotësisht. Ju do të ndjeni efektet ftohëse dhe qetësuese pothuajse menjëherë, dhe me përdorim të rregullt, do të vëreni një reduktim të dhimbjes dhe inflamacionit me kalimin e kohës.

Në Lotus Balm Co. , ne jemi të angazhuar për t’ju ofruar produkte natyrore me cilësi më të lartë që janë të sigurta, efektive, dhe të përballueshme. Ne besojmë se të gjithë meritojnë të jetojnë një jetë të shëndetshme, pa dhimbje, dhe ne jemi krenarë të ofrojmë një produkt që mund të ndihmojë për ta bërë këtë realitet. Pra, pse të presim? Provoni produktet tona sot dhe përjetoni fuqinë natyrale shëruese të vajrave esenciale për veten tuaj!

Ne ofrojmë një shumëllojshmëri të gjerë të produkteve të zgjedhura me kujdes.

Nis Biseden
Përshëndetje, si mund t'ju ndihmojmë?